Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Zamiast kwiatów dla młodej pary…

Zamiast kwiatów dla młodej pary…

weddingTradycja nakazuje obdarować młodą parę bukietem. Najczęściej jest tak, że Pan młody dostaje kopertę, a Pani młodej wręczane zostają kwiaty. W związku z tym, że gości jest sporo, nazbiera się ich pokaźna ilość, z którą tak na prawdę nie wiadomo co później zrobić.  Problem, spada na druhnę, która podczas życzeń zbiera dobytek świeżo upieczonej żony. Często nowożeńcy widzą sprezentowane im kwiaty dosłownie przez sekundy… Nie mają czasu nawet nacieszyć nimi oczu. Niezaprzeczalnie, kwiaty są piękne i romantyczne, tylko, że niestety także nietrwałe. Zawiezione do domu weselnego w większości przypadków nie dotrzymują poranka. Jeśli zostaną zaś dostarczone do domu, żywot ich jest całkiem podobny. Pozostają po nich mało estetyczne wrażenia i dużo sprzątania. Może więc lepiej postawić na inny, bardziej praktyczny prezent niż kwiaty. Coś czym młoda para będzie mogła cieszyć się trochę dłużej.

Pomóżmy szczęściu

Zamiast kwiatów możemy podarować młodym kupon totolotka. Niespodziewany przypływ gotówki ucieszy każdego. Jeden czy dwa zakłady to raczej mało trafiony pomysł. Stanowczo zbyt skromnie w porównaniu z kwotą, którą musielibyśmy wydać na bukiet. Ale gdy sumę przeznaczoną na kwiaty zainwestujemy w możliwą wygraną, to już znacznie zwiększa szanse nowożeńców. Kilka trafionych numerków i ich wspólna droga życia będzie dużo przyjemniejsza….

Wina, wina dajcie…

Wino to także fajny prezent. W cenie bukietu można już kupić dobry trunek w ciekawej butelce. Umili on czas parze młodej podczas oglądanie pozostałych prezentów. A może zechcą poczęstować nim gości już na poprawinach lub podczas wspólnego oglądania zdjęć ze ślubu. Okazji na pewno znajdzie się wiele. Jeśli zaś inni goście wpadną na podobny pomysł, to świeżo upieczone małżeństwo wejdzie w stan posiadania całkiem fajnej kolekcji. Być może zechcą zaaranżować jakąś piwniczkę. Z przyjemnością będziemy zaglądać do nich częściej.

Dla moli książkowych…

Jeśli młodzi lubią czytać książki, to możemy kupić im jakąś ciekawą lekturę. Warto podpytać wcześniej, w literaturze jakiego typu gustują małżonkowie. Jakich mają ulubionych autorów. A może są jakieś pozycje, które zawsze chcieli mieć w swoim zbiorze. Dla pasjonatów czytania, będzie to idealny podarunek, który na pewno docenią.

 

Jak rybki w wodzie

A może po wszystkich emocjach i stresie związanym z  przygotowaniami, a potem ślubem i weselem, zafundujemy parze młodej trochę beztroskiej zabawy. Nieco relaksu, czas spędzony razem, na pewno im się przyda, pozwoli odprężyć i zapomnieć o wszystkim. Być może nasze świeżutkie małżeństwo  chciałoby poczuć się jak rybki w wodzie  spędzić cudowne popołudnie w aquaparku? Karnet na całodniowe wejście z atrakcjami na pewno będzie miłą niespodzianką.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

Dodaj komentarz

Top