Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Szybka jazda sprawia nam przyjemność

Szybka jazda sprawia nam przyjemność

Szybka jazdaDla miłośników motoryzacji jazda samochodem może być przyjemnością, rozumianą na różne sposoby. Podczas, gdy dla jednych najważniejsze są komfort, płynność jazdy i wygoda, dla innych najważniejsza jest szybkość. Choć nie każdy chce się do tego przyznać, wielu z nas lubi jeździć szybko i marzy chociażby o przejażdżce szybkim autem.

Ci, którzy uwielbiają szybką jazdę, zwracają często uwagę na to, że samo toczenie się autem to po prostu nie jest to. Satysfakcję sprawia im dynamika oraz poczucie panowania nad samochodem i tego, że wraz z nim stanowią nierozerwalną jedność. Trzeba ten samochód po prostu czuć – jego kinetykę, pracę silnika i poszczególnych układów, jak między innymi zawieszenia i hamulców. Ważny jest odpowiedni dobór przyspieszenia, właściwe wchodzenie w zakręty oraz hamowanie. Musimy wiedzieć, że samochód jest nam posłuszny i wykonuje nasze polecania dokładnie tak, jak chcemy. Nie bez znaczenia jest także przyjemna gra przeciążeń oraz uczucie wciskania w fotel, gdy mocno przyspieszamy na prostej,

Problematyczna szybka jazda

Choć wielu kierowców tak naprawdę uwielbia szybką jazdę, to niechętnie się do tego przyznaje. Dlaczego? Możliwości szybkiej jazdy są bardzo ograniczone. Przede wszystkim dlatego, że w Polsce jest ona niedozwolona, co mówią nam liczne  ograniczenia prędkości. Jest też niemożliwa ze względu na pozostawiający wiele do życzenia stan nawierzchni. Do tego jest potępiana przez społeczeństwo i uważana za jazdę ryzykowną i nieekologiczną. Jest wręcz tematem tabu i w rezultacie trafia do podziemia. Do tego każdy z nas chyba zauważa pewną sprzeczność: coraz to nowsze samochody są coraz szybsze, natomiast  możliwości skorzystania z ich osiągów praktycznie nie mamy. Jednak czy na pewno? Istnieje pewne rozwiązanie…

Gdzie można legalnie poszaleć za kółkiem?

Osoby, które uwielbiają szybką jazdę, mogą skorzystać z szeregu legalnych rozwiązań, takich jak przejażdżki kultowymi samochodami oraz bolidami po torach wyścigowych, jak i driftingu, jazdy rajdowej czy też kursy doskonalące dla kierowców pod okiem doświadczonych instruktorów. Są to atrakcje, które możemy sprawić sobie lub też komuś jako prezent.

  • Jazda szybkim samochodem

Każdy miłośnik szybkiej jazdy ucieszy się z możliwości przejażdżki za kółkiem kultowego modelu, jak: Lamborghini Gallardo, Ferrari California, Porsche 911 Carrera lub Nissana GTR. Fani wyścigów samochodowych z pewnością będą zadowoleni z jazdy prawdziwym bolidem, jak KTM X-Bow czy Ariel po torze wyścigowym.

  • Kurs driftingu

Dla tych, których interesuje umiejętność panowania nad autem w długim kontrolowanym poślizgu, doskonałym rozwiązaniem jest kurs driftingu. Uczestnik poznaj tutaj tajniki bezpiecznego i efektownego dla obserwatorów driftu.

  • Szkolenie rajdowe

Doskonałą propozycją dla miłośników rajdów samochodowych jest szkolenie rajdowe w Subaru Impreza STI. Doświadczony instruktor będący jednocześnie kierowcą rajdowym, wprowadza uczestnika w świat jazdy na czas oraz uczy radzenia sobie z przeszkodami.

Wymienione przykłady pokazują, że można przezwyciężyć pewne przeciwności losu i pozwolić sobie na przyjemność z szybkiej jazdy. I to jak najbardziej legalnie.

Tego typu prezenty można kupić na http://motoprezent.pl/jazdy-w-prezencie/

Dodaj komentarz

Top