Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Świąteczne upominki

Świąteczne upominki

Już za chwilę święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie, spotkania w rodzinnym gronie, wspólne biesiadowanie, no i oczywiście prezenty. Żyjąc w ciągłym pośpiechu zapominamy cieszyć się dniem codziennym, nie mamy czasu na obdarowywanie najbliższych niespodziankami, które nie muszą być ani drogie, ani specjalnie fantazyjne. Zwykły spacer, samodzielnie przyrządzona kolacja, czy wyjście do kina może sprawić więcej przyjemności, niż drogi podarunek, który często bardziej krępuje i sprawia, że odbiorca czuje się zobowiązany do rewanżu, na który być może go nie stać… a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Największe wyzwanie

Kogo najtrudniej jest sprezentować? Zazwyczaj mamy problem z doborem odpowiedniego prezentu komuś, kto ,,ma już wszystko”, czyli osobie zamożnej, która tak naprawdę może sobie pozwolić na zakup najbardziej ekskluzywnych i luksusowych rzeczy. I tak, kupując coś drogiego, nie mamy pewności, jaki efekt wywoła, a przy tym możemy niepotrzebnie stracić dużą część swojej wypłaty, czy oszczędności.

Odpowiednia strategia

Aby prezent był rzeczywiście trafiony, trzeba odpowiednio podejść do tematu. Duże znaczenie mają relację łączące nas z daną osobą. Co innego kupimy wybrance serca, a pod innym kątem popatrzymy na prezent dla babci. Trudno jest generalizować podpowiadać, gdyż to nikt inny jak my sami powinniśmy znać najlepiej gust konkretnej osoby. I tak napisać by można, że idealnym prezentem dla kobiety będzie biżuteria. No ale… przecież nie wszystkie Panie je noszą to raz, a dwa, zwrócić trzeba uwagę jaka biżuteria byłaby odpowiednia… złoto, srebro, kamienie… tu nie wystarczą dobre chęci. Na całe szczęście nietrafiony prezent często można wymienić, jednak chyba lepiej jednak jest wybrać tak, aby do tego nie doszło.

Prezenty dla najmłodszych

Najmniejszy problem chyba jest z maluchami. One nie znają się na cenach, markach itp. więc nie będzie miało znaczenie czy wybierzemy oryginalną zabawkę za 400 złotych, czy znacznie tańszy ,, zamiennik”. Mówiąc ‘’maluchy” mamy na myśli kilkulatków, bo… małe dzieci- mały problem, duże dzieci= problem z prezentami. I tak młodzież wchodząca w okres dojrzewania, może być wyjątkowo wybredna. Często oczekują firmowych i drogich prezentów, by móc pochwalić się z kolegami. Ich praktyczność i przydatność, to już zupełnie inna kwestia… w takim wypadku, jeżeli chcemy uniknąć niepotrzebnych (zwłaszcza w okresie świątecznym) nieporozumień, może po prostu zapytajmy się nastolatka, czego by oczekiwał. Pytania ‘’prosto z mostu” zazwyczaj okazują się najlepszym rozwiązaniem.

Niezawodni dziadkowie

‘’Najłatwiejszą” grupą docelową, są osoby starsze, które ucieszą się z każdego, nawet najdrobniejszego upominku. Dla nich nie liczą się prezenty, a wspólnie spędzony czas w gronie najbliższych. Nikt tak nie doceni tych pięknych, świątecznych chwil, jak nasi dziadkowie. W tym czasie poświęćmy im jak najwięcej uwagi, doceńmy obecność…

Pamiętajmy, że żaden prezent nie zastąpi ciepłej atmosfery, dobrego słowa, czy uśmiechu. I to właśnie na tym powinniśmy się skupić w tym świątecznym czasie, by obdarowywać najbliższych tym co najważniejsze… dobrem i miłością..

Dodaj komentarz

Top