Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Skok spadochronowy w prezencie – dla kogo?

Skok spadochronowy w prezencie – dla kogo?

skokizeskydivePrezenty powinny być przede wszystkim niezapomniane – jeżeli w najbliższym czasie ma wydarzyć się coś ważnego, warto już teraz zacząć myśleć nad podarunkiem. Jeżeli ma być odlotowy, wtedy doskonałym wyborem będą skoki spadochronowe w tandemie, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Kiedy warto zdecydować się na taki podarunek?

Skok tandemowy – co to jest?

Skok spadochronowy w tandemie jest przeznaczony dla dwóch osób – uczestnikami są pilot tandemu, zwykle doświadczony instruktor spadochroniarstwa, a także pasażer, który nie musi mieć żadnego spadochroniarskiego przygotowania, w tym szkoleń czy badań lekarskich. Uczestnicy skoku są połączeni ze sobą uprzężą, natomiast na plecach pilota znajduje się spadochron z automatem dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Skacze się z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów – wysokość ta ma duże znaczenie, ponieważ wpływa na czas swobodnego spadania. To najbardziej ekscytujący moment całego skoku, ponieważ to wtedy spada się w kierunku ziemi z zawrotną prędkością bez otwartej czaszy spadochronu. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości spadochron otwiera się, a następnie uczestnicy już wolno opadają w kierunku lądowiska – lądowanie jest miękkie.

Również cały skok może być zarejestrowany przez dodatkowego skoczka z kamerą na kasku – pamiątką będą niezwykłe zdjęcia i film, którymi będzie można nie tylko pochwalić się przed znajomymi, ale również przypomnieć sobie samemu te niezwykłe momenty. Usługa rejestracji jest zazwyczaj płatna osobno.

Kto może skoczyć w tandemie?

Skoki tandemowe to propozycja niemalże dla każdego – jak zostało wspomniane, nie wymagają one żadnych badań czy specjalnego przygotowania. Mogą skakać w nich juniorzy i seniorzy, kobiety i mężczyźni, ale należy pamiętać o podstawowych ograniczeniach. Znajdują się wśród nich przede wszystkim: wzrost poniżej 120 centymetrów i waga powyżej 100-120 kilogramów – jest to zależne od stosowanego sprzętu, ponadto ostra niewydolność układu oddechowego i krwionośnego, niestabilność kręgosłupa, chroniczna łamliwość kości, epilepsja.

Warto też pamiętać o ograniczeniach w sferze psychiki – nie każdy jest w stanie wykonać krok w przestworza, dlatego lepiej zdecydować się na taki upominek dla osoby, co do której ma się pewność, że będzie on udany.

Wybierz voucher upominkowy

Na prezent ze skokiem tandemowym w roli głównej najlepiej wybrać voucher upominkowy. Obecnie w ofercie ma go praktycznie każdy ośrodek organizujący skoki. Voucher może mieć formę wydruku z komputera czy eleganckiego zaproszenia w kopercie. Jego zaletą jest możliwość samodzielnego wyboru terminu skoku przez osobę obdarowaną – w tym celu musi ona zrobić to na stronie internetowej ośrodka. Zwykle na wykorzystanie vouchera ma się aż rok od momentu jego zakupu.

Ile kosztuje skok tandemowy w prezencie?

Cena zależna jest od ośrodka i jego polityki cenowej, a także od rodzaju skoku i dodatkowych usług. Za tandem z 3000 metrów trzeba będzie zapłacić około 500 złotych, natomiast z 4000 metrów – około 700 złotych. Dodatkowo za usługę wideofilmowania zapłaci się sumę rzędu 250 złotych.

Jeżeli chcesz zdecydować się na odlotowy prezent w formie skoku tandemowego dla bliskiej osoby na urodziny, ślub czy wieczór kawalerski, zrób to ze Skydive – to certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Oprócz Kruszyna organizuje on również skoki w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim. Voucher można zakupić już teraz pod tym adresem.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

Dodaj komentarz

Top