Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Pudełka ozdobne na prezenty

Pudełka ozdobne na prezenty

christmas-1217252_1280Urodziny, imieniny oraz różnego rodzaju święta są okazjami do obdarowywania bliskich prezentami. Gdy daty te się zbliżają, szukamy odpowiednich prezentów. I zwykle nie myślimy wtedy o opakowaniach, zostawiając tę kwestię na ostatnią chwilę. A to błąd. Jak opakować prezent, by już przed rozpakowaniem wyglądał atrakcyjnie?

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju opakowań ozdobnych przeznaczonych właśnie do pakowania prezentów. Są to różnych formatów pudełka i torebki, zarówno kolorowe, jak i białe, brązowe lub szare, które doskonale nadają się do własnoręcznego kreatywnego ozdabiania. Podpowiemy, jak zapakować prezenty, by dodatkowo zaskoczyły one obdarowanych.

Podstawy pakowania

Jednym z podstawowych elementów pakowania jest kolorowy papier ozdobny, który najlepiej się sprawdza podczas pakowania przedmiotów foremnych – prostokątnych i kwadratowych. Jeśli więc chcemy estetycznie zapakować przedmiot o nieregularnym kształcie, najlepiej będzie włożyć go do dobrze dobranego pudełka, a następnie owinąć papierem. Chyba, że kupimy pudełko ozdobne, które nie będzie wymagało owijania, jedynie wstążki i kilku spersonalizowanych ozdób.

Powinniśmy sobie też raz na zawsze zapamiętać, że prezentów nie powinno się pakować na szybko i w to, co znajdzie się pod ręką. Powinniśmy zarezerwować sobie trochę czasu na to, by dobrze sobie przemyśleć kwestię pakowania i zgromadzić wszystkie potrzebne materiały, ozdóbki oraz niezbędne narzędzia. Co może się przydać do zapakowania prezentów? Oto kilka pomysłów:

  • pudełko ozdobne lub zwykłe
  • papier szary, brązowy, biały, gazeta,
  • wstążki, sznurki, wełna,
  • koraliki, guziki,
  • etykiety na prezenty, spinacze drewniane (do bielizny lub miniaturowe),
  • dekoracyjne taśmy, naklejki, ozdobne stempelki,
  • nożyczki,
  • klej, taśmy klejące (przezroczysta, dwustronna),
  • w przypadku prezentów gwiazdkowych przydadzą się także małe ozdoby choinkowe, bombki, gałązki oraz szyszki.

Odpowiedni dobór materiałów

Pudełka ozdobne dostępne są w kolorze białym, szarym lub brązowym. Zwykle mają wygodne i estetyczne zamykanie. Podobnie, jak papier w neutralnych kolorach, doskonale sprawdzają się jako tło dla ozdób, których kolory powinny być tak dobrane, by wyraźnie kontrastowały z tym tłem kontrastowały. Modnym w ostatnim czasie elementem, są estetyczne i nadające całości uroku etykietki na prezenty, zwane także tagami. Możemy je kupić lub wykonać samodzielnie, a więc wyciąć z tekturki, sztywnego papieru czy nawet zdjęcia.

Jeśli decydujemy się użyć papieru lub gazety, powinniśmy od razu przyciąć je zgodnie z rozmiarami pudełka, zostawiając oczywiście większy zapas. Dzięki temu pakowanie przebiegnie sprawniej. A jeśli papier utniemy krzywo, zawsze będziemy mogli zawinąć nierówne lub postrzępione brzegi do środka.

Na końcu przewiązujemy pudełko wstążką lub sznurkiem i mocujemy ozdoby zgodnie z naszą koncepcją.

Podsumowując

Jak widać, pakowanie prezentów wcale nie musi być takie straszne. Wystarczy podejść do tego tematu na spokojnie i dobrze go przemyśleć. Rynek daje nam dużo możliwości od torebek przez  zgrabne i praktycznie pudełka ozdobne po tekturowe tuby, które również doskonale nadają się do zdobienia. Mamy dostęp do rozwiązań gotowych, jak i takich, które wymagają od nas trochę wyobraźni.

Szeroki wybór pudełek dostępny jest na http://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne.html

Dodaj komentarz

Top