Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Przegląd jesiennej szafy

Przegląd jesiennej szafy

modny-kardigan

Jesień już na dobre zawitała, a zmiana sezonu oznacza zmiany w naszej szafie. Co powinno się znaleźć w jesiennej szafie? Jakie ubrania są niezbędne? Czy ciepłe stylizacje mogą być kolorowe i ciekawe?

Nie trać ciepła

Polska jesień jest chłodna, bywa parę przyjemnych słonecznych dni, ale pojawiają się tylko raz na jakiś czas. Dodatkowo, w mieszkaniach i biurach sezon na ogrzewanie rozpoczyna się mniej więcej w pierwszej dekadzie października, więc zmarznąć można nawet w domu lub w pracy. W jesiennej szafie powinny znaleźć się ciepłe bluzy i swetry, które w słoneczne i pogodne dni mogą zastąpić nawet okrycie wierzchnie. Nie każdy jest zmarzluchem, ale praca przy biurku przez parę godzin w chłodnym pomieszczeniu niestety daje się we znaki nawet tym najbardziej rozgrzanym jednostkom. Warto sprawić sobie ciepły i modny kardigan, który zawsze można zdjąć, jak zrobi się cieplej.

Super-ciuch

W każdej szafie ukryty jest ulubiony ciuszek, w którym czujemy się najlepiej, najbardziej komfortowo i pasuje nam do wszystkiego. Czasami jest to jedna rzecz, ale może być ich więcej. Taki super-ciuch zwykle znajdujemy w sklepie niespodziewanie, nie jest to planowany zakup. Po prostu coś nas tak zachwyci, że zakup jest nieunikniony – może być to najdroższa rzecz w butiku, ale może być też niepowtarzalną promocyjną okazją. Tutaj nie ma konkretnych wytycznych, ulubionym ubraniem może być każda część garderoby: spodnie, bluzka, sweter, bielizna, spódnica, sukienka, kurtka… Wystarczy odpowiednio wkomponować taką rzecz w jesienną stylizację i od razu humor znacznie się poprawia.

Modny płaszcz niezbędny

Okrycia wierzchnie jesienią są obowiązkowe. Zmienność pogody wymaga różnego rodzaju tkanin i ocieplenia. Na rzęsisty deszcz nie nadają się wełniane płaszcze lub futerko, które są absolutnym hitem sezonu, jednak tylko w te pogodniejsze dni. Przy opadach najwygodniej ubierać na siebie kurtki i płaszcze z materiałów wodoszczelnych. Często już w połowie jesieni jesteśmy zmuszani, aby sięgać po ciepłe okrycia wierzchnie, najpraktyczniejsze są te z dopinanymi ociepleniami, można je nosić przez cały sezon. Obowiązkowe są też czapki, szaliki, chusty, rękawiczki – odpowiednio dobrane stanowią rewelacyjne uzupełnienie stylizacji jesiennej i dodatkowo dają dużo ciepła.

Dodaj komentarz

Top