Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Prezent dla lekarza – co wybrać?

Prezent dla lekarza – co wybrać?

doktorCzy wiecie, że lekarz to też człowiek? Z krwi i kości, taki jak my. Wiecie, ufff to świetnie. A może jeszcze macie świadomość, że lekarze, jak wszyscy inni ludzie obchodzą urodziny, imieniny, Święta, osiągają sukcesy i po cichu, z nadzieją czekają wtedy na prezenty od swoich bliskich. Ba, nawet zastanawiają się co fajnego tym razem dostaną. Mają swoje upatrzone typy, coś co chcieliby mieć ale sami sobie nie kupią i takie tam przyziemne zachcianki. Prawdę Wam mówię 🙂 Więc jeśli Wasz przyjaciel, albo członek rodziny wykonuje ten zacny zawód, czyli po prostu jest lekarzem, a Wy chcecie obdarować go prezentem z pomysłem, to spójrzcie na kilka fajnych pozycji.

Spokój i zaufanie     

Lekarz powinien kojarzyć się z bezpieczeństwem. Aby poczuć się dobrze podczas wizyty w gabinecie, czy szpitalu trzeba umieć zaufać personelowi medycznemu.  Nie jest to łatwe. Nie wiadomo dlaczego jednych obdarzamy zaufaniem, a z innymi jest już znacznie trudniej. Na pewno ważne jest pierwsze wrażenie. Jak w wielu dziedzinach to właśnie ono decyduje o istocie naszej opinii na temat danej persony. Dlatego właśnie  sformułowanie ‚keep calm‚ czyli ‚zachowaj spokój’ lub ‚trust me‚ czyli ‚zaufaj mi’ do lekarzy pasuje wprost idealnie. Jakby to dla nich były stworzone. Bez zbędnego rozwodzenia polecam więc te genialne spinki do mankietów 🙂 Srogi kitel lekarski, albo służbowa koszula z takimi spinkami… Już to widzę,
a Wy?

Praktycznie

Rzymskie Bóg medycyny – Eskulap. Symbol ważny dla każdego lekarza. Szacunek i duma. Nie jest to może nic bardzo oryginalnego, chociaż… Spróbujcie znaleźć jakiś fajny gadżet z tym motywem. Nie jest to proste. A jeśli nasze doktor to osoba z misją i powołaniem, na pewno doceni ten bardzo praktyczny podarunek.


Książka

Nawet nie wiem czy trzeba jakoś szczególnie namawiać kogokolwiek. „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”  to jedna z tych książek, które powinno się przeczytać. Kawał historii polskiej medycyny. Fakty z życia geniusza o takim sercu, że  słów braknie. Nie wyobrażam sobie bardziej trafionej pozycji, dla osoby wykonującej ten niewyobrażalnie trudny zawód. Mimo wszystko, dla niezdecydowanych – polecam!!!

Estetycznie

Alkohol to chyba jeden z najczęstszych dowodów wdzięczności wręczanych lekarzom. Przynajmniej Ci których mam przyjemność znać i z którymi dość często przebywam mają całkiem pokaźne kolacje. Barek pełni w ich domu dumną funkcję. Nie chodzi wcale o częstotliwość kosztowania, ale o różne niekiedy fascynujące historie związane z niemalże każdą butelką. Za tymi opowieściami kryją się najczęściej wspaniali ludzie. Połączeni tym co przeżyli, emocjami, a nawet uczuciami. Dlatego myślę sobie, że wyjątkowa karafka jest bardzo trafionym prezentem dla ulubionego lekarza.

           
Pisz ładnie!

Charakter pisma naszych ukochanych medyków pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Tak jakby wszyscy pobierali nauki od tego samego mistrza bazgrolenia. Przecież nawet farmaceuci w aptece miewają problem z rozszyfrowaniem tych hieroglifów. A przecież to ta sama branża. Jeśli nie opanowali więc sztuki pięknej grafologii to z pewnością ucieszą się z ładnego pióra kulkowego. Prezentuje się dużo szykowniej niż zwykły długopis, a nie wymaga umiejętności kaligrafii.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

2 thoughts on “Prezent dla lekarza – co wybrać?

  1. no nie zawsze a jak ktoś nie lubi czytać? lepiej kupić ciuszek, a nie które są tak uniwersalne, że spodobają się każdemu

Dodaj komentarz

Top