Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Pięknie zapakowane

Pięknie zapakowane

gift-553149_1280Większość z nas lubi dawać prezenty swoim bliskim. Samo wybieranie tego podarunku nie należy do prostych zadań, jednak ta radość kochanej osoby, kiedy już ją obdarujemy jest bezcenna, zapominamy wtedy o tym, jak trudno było znaleźć tą płytę, jak długo wybieraliśmy te kolczyki, jak trudno było się zdecydować czy ta bluzka będzie pasować… Jedno jest pewne, tak starannie dobrany upominek wymaga pięknego i oryginalnego opakowania.

Papierowe czary-mary

Pakowanie prezentów w ozdobny papier nie wydaje się warte zachodu, w dobie pięknych i poręcznych papierowych torebek, które można kupić w prawie każdym sklepie. Przy samodzielnym pakowaniu trzeba się trochę napracować, zorganizować akcesoria, jak nożyczki, taśmę, klej, wstążki. Jednak, czasami warto włożyć trochę pracy i serca w opakowanie, ponieważ stanowi ono część prezentu dla kogoś bliskiego, kochanego, komu chcemy sprawić radość. Można wybrać papier z gotowym wzorem i dobrać do niego ozdobne tasiemki, bileciki, kokardki, można również zaprojektować swój własny wzór, do czego gorąco zachęcam. Jak to zrobić? Najlepiej dać się ponieść wyobraźni, zaangażujcie do pomocy dzieci, one mają rewelacyjne pomysły. Wystarczy szary papier, kawałek sznurka, wstążki, włóczka, farby, flamastry, ścinki różnych materiałów, tak naprawdę wszystko zależy od tego, co zaplanowaliście. Z pewnością wyczarujecie coś wspaniałego.

Pudełkowe niespodzianki

Pudełka są fajnym pomysłem na (nie duży) prezent niespodziankę. Może ktoś pomyśleć, że jest to coś dla leniwych, przecież podobnie jak papierową torebkę, można je kupić w wielu sklepach. Jest w tym trochę prawdy, ale z drugiej strony takie opakowanie również można zrobić samodzielnie. Dla kogoś, kto jeszcze nie podejmował się takiego wyzwania, będzie to niełatwe zadanie. Zadanie ułatwisz sobie kupując gotowe pudełko wykonane z tektury, które sam ozdobisz. Niezwykle efektowne są pojemniki w różnych rozmiarach, włożone malejąco jedno w drugie, a w najmniejszym schowany jest prezencik niespodzianka. Każdy element możesz ozdobić inaczej, później osoba, którą obdarujesz będzie miała piękne kuferki na drobne skarby. Jeżeli jest to od dawna upragniony przedmiot, np. biżuteria, telefon czy perfumy, każde następne pudełko może stanowić podpowiedź, np. śmieszny rysunek, krótkie hasło, zobaczycie ile będzie radości i uśmiechu przy rozpakowywaniu. Pamiętajcie, że kreatywność zawsze popłaca.

Dodaj komentarz

Top