Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Książka pomysłem na prezent dla dziecka

Książka pomysłem na prezent dla dziecka

shutterstock_1199044

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Niektórzy mają już pomysły na prezenty z tej okazji, ale wielu z nas wciąż zastanawia się nad prezentami dla swoich dzieci, wnuków, siostrzeńców, bratanków, rodzeństwa.

Książka to dobry pomysł na prezent. Jednak wybór właściwej książki na prezent w gąszczu różnorodnych gatunków i tytułów to nie lada wyzwanie. Podczas wizyty w księgarni często przytłacza nas nagromadzenie egzemplarzy, nowości, bestsellerów, zwłaszcza, że wiele tytułów można kupić w promocyjnych cenach. Zanim jednak wybierzemy się po prezent na Dzień Dziecka, należy dokładnie sprawdzić, jakie książki przeznaczone są dla najmłodszych, jaką książkę wybrać dla ucznia szkoły podstawowej, jaką dla nastoletniej dziewczyny czy nastoletniego chłopca.

Jak wybrać książkę na prezent?

Prezentem książkowym nie powinna być lektura szkolna z następnej klasy. Książka powinna być wciągająca, ciekawa, sprawiająca dziecku wiele przyjemności w trakcie czytania. Najlepiej wybrać książkę zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Nie jest łatwo znaleźć książkę, która w równym stopniu zafascynuje każdego.

Ułatwione zadanie mamy, gdy dziecko ma już ulubioną serię i brakuje mu jednego lub więcej tomów. Możemy być pewni, że dokupienie kolejnych części serii sprawi dziecku przyjemność. Np. dziecko uwielbiające przygody Harrego Pottera, a nie posiadające jeszcze wszystkich części na pewno zadowoli kolejna część tej serii. Jeżeli dziecko posiada już wszystkie części danej serii, najprawdopodobniej spodoba mu się kolejna książka autora tej serii. Miłośnikom Harrego Pottera warto podarować np. Baśnie Barda Beedle’a.

Wielu z nas ma swoje ulubione książki z dzieciństwa. Często pragniemy, by nasze dzieci także sięgnęły po te książki. Jednak naszym pociechom niekoniecznie musi spodobać się to, co my chętnie czytaliśmy, gdy byliśmy bardzo młodzi. Naszym dzieciom często podobają się  inne rzeczy. Dlatego nie warto dawać dzieciom w prezencie naszych ulubionych książek z dzieciństwa.

Zdarza się też, że jakaś książka w księgarni szczególnie przypadła nam do gustu, bo jest np. pięknie wydana, ma śliczne ilustracje i wydaje nam się, że nasze dziecko powinno mieć ją w swojej biblioteczce. To również błąd. Wybierając taką książkę, tak naprawdę sprawiamy prezent sobie, a nie dziecku. Książka w prezencie dla dziecka ma przede wszystkim spodobać się dziecku. Jeżeli więc chcemy, by prezenty książkowe spodobały się naszym pociechom, wybierajmy je z głową.

Dodaj komentarz

Top