Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Jaką lalkę kupić córce?

Jaką lalkę kupić córce?

Lalka - prezent dla dziecka - jak wybrać?To niemal obowiązkowa pozycja wśród dziewczęcych zabawek. Bobasy, popularne Barbie, z plastiku, materiału albo przedstawiające ulubione postacie z bajek – to tylko niektóre spośród lalek dostępnych w sklepach.

Sklepowe półki pełne są lalek różnego rodzaju. Czy warto jednak zdecydować się na taki prezent dla małej dziewczynki? Na pewno tak. Tego typu zabawki uczą opiekuńczości i dbania o innych, a dodatkowo rozwijają wyobraźnię, bo dzięki nim dzieci mogą odgrywać różne role – lalki bywają publicznością, pacjentami u lekarza, czy uczestniczkami pokazu mody. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model sprezentujemy naszemu dziecku, a raczej – jaką lalką najchętniej będzie się ono bawić.

Co do wyboru?

Dawniej dziewczynki marzyły o pięknych lalkach Barbie. Dziś są one powszechnie dostępne – można więc kupić lalkę-piosenkarkę, lekarza czy weterynarza bądź klasyczny już model księżniczki, a do tego zaopatrzyć ją we wszystkie akcesoria i stroje. Innym chętnie wybieranym przez dzieci modelem jest lalka-bobas, którą również można kupić z niezbędnym wyposażeniem, jak łóżeczko czy elegancki wózek na miarę małej opiekunki (przykładowa oferta na http://patatoy.pl/kategoria/wozki-dla-lalek). Dawniej być może trochę niedoceniane, dzisiaj znowu powracają do łask lalki szyte, często wykonywane ręcznie, a nawet dostępne na zamówienie. Możesz też zdecydować się na lalkę, która przedstawia ulubioną postać z bajki Twojego dziecka – należą do nich zarówno miękkie zabawki z materiału, jak też plastikowe figurki. Oczywiście to tylko niektóre przykłady z całego morza lalek, jakie można obecnie kupić. Tak duży wybór pozwala na sprawienie córce prawdziwej radości, ale jest też dużym utrudnieniem – jaką lalkę wybrać?

Czym kierować się podczas poszukiwania lalki?

Zanim kupisz lalkę, zastanów się, czym najchętniej zajmuje się Twoje dziecko. Dziewczynki interesujące się strojami może ucieszyć lalka-modelka albo zestaw z sukienkami do zaprojektowania. Jeśli Twoja pociecha jest wielką miłośniczką zwierząt, dobrym pomysłem może być lalka-weterynarz. Dziecko boi się kąpieli ze względu na szczypiącą pianę? Lalka-syrenka uprzyjemni wieczorne mycie. Zastanawiając się nad konkretnym modelem warto też uwzględnić wiek córki. Najmłodszym może przydać się mięciutka lalka, która jednocześnie będzie przytulanką – z taką zabawką można spać, a nawet zabrać ją w podróż. Dziewczynki, które mają młodsze rodzeństwo, często chętnie bawią się lalkami-bobaskami, bo mogą naśladować mamę w pielęgnacji noworodka.

Zwróć uwagę na jakość

Oprócz wyboru konkretnego modelu, podczas poszukiwań odpowiedniej lalki powinnaś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pamiętaj, aby każda zabawka, jaką dajesz swojemu dziecku, była bezpieczna – zwróć uwagę, czy ma odpowiedni atest, a także czy nie zawiera elementów, które dziecko (zwłaszcza młodsze) mogłoby połknąć. Równie ważna jest jakość wykonania, decydująca nie tylko o estetyce, ale też trwałości zabawki. Niska cena często przekłada się na niestaranne wykończenie oraz krótki czas użytkowania, czasem więc nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli dotyczy to dzieci.

Dodaj komentarz

Top