Jesteś tutaj
Strona główna > Offtopic > Fundacja SOS Wioski Dziecięce – datki dla dzieci

Fundacja SOS Wioski Dziecięce – datki dla dzieci

Dzieci potrzebują opieki, miłości i troski. Nie wszystkie jednak dostają ją po równo. Opuszczone i osierocone maluchy muszą szukać rodzinnego ciepła po raz drugi. Znaleźć je mogą w Fundacji SOS Wioski Dziecięce.

W ramach działalności Fundacji powstały specjalne SOS Wioski Dziecięce, w których podopieczni znajdują ciepło domowego ogniska, poczucie bezpieczeństwa oraz szacunek. Na osiedlach 12-14 domów mieszkają Rodziny SOS (małżeństwa lub osoba samotna wraz z przydzieloną grupą 6-8 dzieci – najczęściej rodzeństwem). To miejsce zamieszkania, edukacji i pomocą w starcie w dorosłe życie. Ogromnym wsparciem dla Fundacji są datki dla dzieci od dobroczyńców, którym nie jest obojętna ich przyszłość.

Jak można pomóc?

Wsparcia opuszczonym i osieroconym podopiecznym Fundacji SOS Wioski Dziecięce można udzielić na wiele sposobów. Jednym z nich jest darowizna – jednorazowa lub stała. To właśnie dzięki wpłatom od darczyńców, dzieci będące pod opieką Fundacji otrzymują nie tylko wsparcie finansowe w edukacji, przyborach szkolnych, odzieży czy zabawkach. Przede wszystkim dzieci mają szansę na prawdziwe dzieciństwo, z rodzicami i rodzeństwem. Oprócz pomocy finansowej otrzymują poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja oraz miłości, które są bezcenne. W ramach regularnych datków dla dzieci możemy zostać członkami Klubu SOS i co miesiąc przekazywać określoną kwotę na pomoce szkolne, zajęcia wyrównawcze czy opiekę medyczną. Możemy także otoczyć specjalnym patronatem wybrane dziecko i regularnie wspierać je finansowo. W takiej sytuacji jesteśmy informowani o rozwoju dziecka, a także mamy możliwość odwiedzin oraz korespondencji.

To nie wszystko

Jeśli chcemy wesprzeć podopiecznym Fundacji możemy również przeznaczyć na jej rzecz 1% podatku lub udać się do jednej z restauracji, która w ramach współpracy przekaże 10% z każdego posiłku na pomoc podopiecznych Fundacji. Informacje o tych i wielu innych opcjach pomocy znajdziemy na stronie www.wioskisos.org.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

Dodaj komentarz

Top