Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Bodyflying, czyli lot w tunelu aerodynamicznym – pomysł na oryginalny prezent nie tylko dla aktywnych

Bodyflying, czyli lot w tunelu aerodynamicznym – pomysł na oryginalny prezent nie tylko dla aktywnych

loty-w-tunelu-aerodynamicznymSkok ze spadochronem w tandemie stał się jednym z popularnych pomysłów na upominki w ostatnich latach. Nie zawsze jednak sprawdzi się u wszystkich – strach to główna przeszkoda, ponieważ nie każdy ma ochotę na zrobienie kroku w przestworza z samolotu lecącego na wysokości 4000 metrów nad ziemią. Jest jednak alternatywne rozwiązanie, a mianowicie bodyflying, czyli loty w tunelu aerodynamicznym. To pomysł na oryginalny prezent dla każdego, kto lubi niecodzienne przygody!

Tunele aerodynamiczne to pokaźne konstrukcje przeznaczone do badań aerodynamiki obiektów. Znalazły one także dodatkowe zastosowanie, a mianowicie jako wsparcie spadochroniarstwa. W tym przypadku ich konstrukcja jest nieco inna, ponieważ wyposażone są one wentylator lub wentylatory poruszające strugi powietrza pionowo. Powietrze, przechodząc przez specjalną ażurową platformę, jest w stanie podnieść stojącego na niej człowieka i dać efekt unoszenia się w powietrzu taki sam, jak w przypadku swobodnego spadania ze spadochronem.

Nie tylko dla profesjonalistów

Z aerotuneli korzystają przede wszystkim spadochroniarze chcący ćwiczyć swoje umiejętności, także grupowo, ponieważ te największe są w stanie pomieścić jednocześnie nawet kilkanaście osób. Można wtedy ćwiczyć technikę i różnego rodzaju akrobacje i figury znacznie łatwiej i niższym kosztem, ponieważ korzystanie z bodyflying jest tańsze od standardowych skoków ze spadochronem.

Również tego rodzaju loty mogą być z powodzeniem używane przez osoby nieposiadające żadnego doświadczenia ze spadochroniarstwem – to kapitalna rozrywka dla każdego, kto lubi niecodzienne emocje. Do wzięcia udziału w locie nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania, jedynie przed jego rozpoczęciem otrzymuje się wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i zachowania wewnątrz tunelu. Uczestnik lotu otrzymuje kombinezon, kask i okulary dla pełnej ochrony. Nad przebiegiem zabawy czuwa też przez cały czas pracownik aerotunelu.

Ile kosztuje taki upominek?

Standardowo lot odbywa się przez 3 minuty dzielone na połówki po 1,5 minuty. Wydawałoby się, że to niewiele, ale warto wiedzieć, że czas swobodnego spadania w przypadku skoków spadochronowych wynosi 30-60 sekund, a cena jest znacznie wyższa. Za 3 minuty bodyflying zapłaci się około 250 złotych, natomiast za skok spadochronowy z 4000 metrów aż około 700 złotych – oczywiście, doznania są skrajnie różne, ale bodyflying to naprawdę interesująca alternatywa dla skoków.

Lot w tunelu aerodynamicznym możesz zakupić również w prezencie jako voucher upominkowy. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję i uregulować należność, a następnie pobrać zaproszenie i wydrukować je i podarować bliskiej osobie. Voucher jest ważny zwykle przez 12 miesięcy i w tym czasie można wybrać i zarezerwować datę lotu, która będzie najbardziej pasująca.

Na emocjonujący lot w aerotunelu zaprasza Profly – najnowocześniejszy tunel w Warszawie, który został uruchomiony w 2014 roku. To tutaj można skorzystać z szerokiej gamy usług w ramach bodyflying, dostępne są również te skierowane do początkujących.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

Dodaj komentarz

Top