Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Biżuteria z diamentami ozdobą każdej kobiety

Biżuteria z diamentami ozdobą każdej kobiety

bizuteria-z-diamentamiW wielu filmach oraz serialach usłyszeć można stwierdzenie, że kobiety kochają błyskotki, a przede wszystkim – diamenty. Nie powinno to dziwić, jako że są one najlepszym przyjacielem kobiety. Potrafią one zmienić szarą myszkę w prawdziwą królową, która przykuje uwagę i skupi na sobie wzrok wszystkich osób obecnych na przyjęciu, balu, czy innym wydarzeniu kulturalnym wysokiej rangi.

Niektóre panie próbują zabłysnąć nosząc biżuterię wysadzaną cyrkoniami lub kryształkami wykonanymi ze szkła, jednakże dopiero prawdziwe diamenty w pełni podkreślą status społeczny oraz gust danej przedstawicielki płci pięknej.

Jak mówią projektanci z Kings of Design, „Nic nie wpływa dodatkowo na samoocenę tak dobrze, jak świadomość, że w danej chwili mamy na sobie obiekt pożądania pań i zachwytu panów – biżuteria z prawdziwymi diamentami.” W naszym społeczeństwie przyjęło się, iż diament najlepiej prezentuje się jako integralna część pierścionka. Jest to przede wszystkim spowodowane preferowanymi przez Polaków zwyczajami zaręczynowymi przejętymi z krajów zachodnich. Mężczyzna starający się o rękę swojej wybranki podczas zaaranżowanej kolacji klęka przed nią…prezentując okazały złoty pierścionek z diamentem. Rzeczony element biżuterii symbolizować ma oddanie oraz chęć spędzenia z daną osobą reszty swojego życia, przy każdej możliwej okazji zasypując ją wszystkim tym, co los da najlepszego. Prawdziwe diamenty okazale prezentują się jednakże nie tylko w pierścionkach. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się westchnąć na widok gwiazdy filmowej czy piosenkarki dumnie prezentującej zawieszoną na szyi diamentową kolię lub ogromne kolczyki mieniące się od ilości zastosowanych w nich drogocennych kamieni. Nie na wszystkie takie ozdoby możemy sobie pozwolić, nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby nabyć niewielki naszyjnik z przywieszką, której środek stanowić będzie diament.

Jeżeli chodzi o kolczyki, to również przeglądając oferty jubilerów trafić możemy na niezwykle ciekawe okazy. Panie posiadające żyłkę poszukiwacza okazji zapewne zainteresują się diamentami o nieco niższej wartości. Niższa jakość spowodowana może być niewielkimi ryskami na kamieniu, widocznymi na nim skazami, czy też nieodpowiednim szlifie…przekłada się to jednakże na znacznie niższą niż w przypadku ich wysokiej jakości odpowiedników cenę. Powszechnie uznaje się bowiem, że diamenty są jednym z najdroższych kruszców na naszej planecie. Nie chcąc wydawać oszczędności życia na kolczyki z perfekcyjnie wyszlifowanym diamentem o idealnej czystości, panie decydują się na ozdoby o nieco niższej jakości jednocześnie ofiarując sobie odrobinę luksusu. Fakt ten zdaje się działać na wyobraźnię przedstawicielek płci pięknej do tego stopnia, że biżuteria z tymi kamieniami szlachetnymi cieszy się największym od lat zainteresowaniem, a dodatkowo nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał ulec diametralnej zmianie. Również jubilerzy chwalą Polki za zainteresowanie elementami ozdobnymi z najwyższej półki, które to stopniowo zastępują tak popularne jeszcze niedawno srebro wysadzane cyrkoniami.

Dodaj komentarz

Top