Jesteś tutaj
Strona główna > Podróże > Apartamenty na Mazurach – spędź wiosenny urlop nad jeziorem

Apartamenty na Mazurach – spędź wiosenny urlop nad jeziorem

ss-spons-apartamenty-namazurach-spedz-urlop-nad-jeziorem-1Kraina Wielkich Jezior to jeden z najpiękniejszych region Polski. To miejsce, w którym warto spędzić kilka wolnych dni i odkryć wszystkie najciekawsze miasta w okolicy. Wiosną zarezerwuj apartament na Mazurach i poznaj najciekawsze regiony wodnej Krainy.

ss-spons-apartamenty-namazurach-spedz-urlop-nad-jeziorem-2Czy wiesz, ze na Mazurach jest aż 26 tys. jezior? Są to zarówno największe zbiorniki wodne, takie jak jezioro Śniardwy (113,8 km2), jak i małe miejskie jeziorka z licznymi rzekami i strumieniami.

Atrakcje turystyczne na Mazurach

Największe miasta w Krainie Wielkich Jezior to:

  • Olsztyn – w którym warto wybrać się do planetarium, leśnego parku linowego oraz centrum wodnego Aquasfera,
  • Malbork – gdzie znajduje się najpopularniejszy w Polsce zamek krzyżacki, będący kiedyś siedzibą królów Polski.
  • Giżycko – z twierdzą Boyen, wieżą ciśnień i plażami nad jeziorem Niegocin,
  • Mikołajki – miasto, które przyciąga miłośników żeglarstwa oraz spacerów, chcących odpocząć przy jeziorze Mikołajskim lub w pobliżu jeziora Śniardwy,
  • Mrągowo – z muzeum Ziemi Mrągowskiej oraz muzeum Sprzętu Wojskowego,
  • Pasym – spokojnie i niewielkie, aczkolwiek bardzo urocze miasteczko, położone pomiędzy Olsztynem a Szczytnem, tuż nad jeziorem Leleskim i jeziorem Kalwa.

Mazury wiosną rozkwitają zielenią. W drugiej połowie marca na drzewach pojawiają się pierwsze pączki i liście, a przybrzeżne szuwary stają się coraz piękniejsze i gęstsze. Na jeziora wypływają także pierwsze żaglówki i łódki, które dodają całemu krajobrazowi wyjątkowego uroku. Spacerując wśród naturalnych krajobrazów Krainy Wielkich Jezior, dostrzeżesz powracające z południa ptaki. Obserwuj dokładnie niebo – może uda Ci się zobaczyć pierwsze w tym roku bociany?

Apartamenty na Mazurach

ss-spons-apartamenty-namazurach-spedz-urlop-nad-jeziorem-3Jeśli chcesz spędzić wolny czas na Mazurach, zarezerwuj nocleg w apartamentach Domki Pasym. W Osadzie Zamkowej dostępne są dwa apartamenty aż dla 6 osób. Jest to więc wyjątkowe miejsce zarówno dla dwóch rodzin z dziećmi, jak i dla większej grupy przyjaciół.

W każdym z apartamentów dostępne są:

  • 4 eleganckie i praktycznie urządzone pokoje,
  • 2 w pełni wyposażone łazienki,
  • zmywarka, ekspres do kawy, piekarnik,
  • telewizor i radio.

Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z prywatnej plaży, do której dostęp mają tylko osoby przebywające w Domkach Pasym. Na terenie ośrodka znajduje się także bezpieczny plac zabaw, z którego Twoje pociechy z pewnością będą korzystać z przyjemnością.

Myślisz o urlopie w innej części Polski? Porównaj wszystkie apartamenty na stronie Sun & Snow.

Dodaj komentarz

Top