Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Wyjątkowe zaręczyny

Wyjątkowe zaręczyny

Kiedy mężczyzna podejmuje jedną z najważniejszych w życiu decyzji i postanawia oświadczyć się swojej wybrance, nie pozostaje nic innego, jak zaplanować to wyjątkowe wydarzenie. Pomysłów jest mnóstwo, jednak podczas przygotowywania zaręczyn warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Specjalne miejsce

Obecnie trwa moda na oryginalne zaręczyny w niecodziennych miejscach. Chociaż to ważne wydarzenie ciągle kojarzone jest z romantyczną kolacją w eleganckiej restauracji, to nie brakuje również zaręczyn podczas wspólnego skoku spadochronowego, nurkowania czy lotu balonem. Oczywiście nie ma w tym nic złego – to wyjątkowa chwila dla obojga partnerów, jednak warto dobrze zastanowić się nad wyborem miejsca zaręczyn. Panowie powinni więc przede wszystkim pod uwagę wziąć charakter i oczekiwania swojej wybranki. Być może lepszym pomysłem od ekstremalnej wycieczki będzie wspólna wyprawa w góry? Jeśli przyszła narzeczona jest romantyczką, można rozważyć oświadczyny podczas zachodu słońca, albo pikniku w pięknym miejscu. W przypadku gdy ukochana dużą wagę przywiązuje do rocznic, czy miejsc ważnych dla związku, warto to uwzględnić i np. wybrać park, w którym spotkaliście się po raz pierwszy.

Pierścionek zaręczynowy

Wielu panów ma spore trudności podczas poszukiwania pierścionka zaręczynowego. Z całą pewnością taka biżuteria powinna być wyjątkowa – w końcu to symbol miłości oraz gotowości na wspólne spędzenie życia. Duży wybór w sklepach i pracowniach jubilerskich z pewnością tego zadania nie ułatwia, ale za to zwiększa szanse na znalezienie pierścionka idealnego. Podczas poszukiwania warto wziąć pod uwagę gust wybranki. Jeśli preferuje ozdoby skromne, taki też powinien być jej pierścionek zaręczynowy. W przypadku, gdy woli bardziej strojną biżuterię, lepiej zdecydować się na podobny model. Panowie, którym zależy na wyjątkowych pierścionkach, powinni poszukać biżuterii wykonywanej na zamówienie. Nie chodzi tu tylko o grawerowanie, ale również o technikę wykonania, materiał, czy zdobienia. Przyszły narzeczony może więc obdarować ukochaną pierścionkiem własnego projektu, który z pewnością będzie wyjątkowy i sprawi jej radość.

Wyjątkowe czyli w gronie rodziny?

Dawniej zaręczyny odbywały się w obecności rodziców pary planującej założyć rodzinę. Dzisiaj wiele się zmieniło, jednak osoby ceniące więzi rodzinne często decydują się na właśnie taką formę oświadczyn. Panowie odwiedzają wtedy przyszłą narzeczoną i jej rodziców, a oprócz pierścionka mają również kwiaty dla ukochanej i jej mamy. Oczywiście wszystko zależy od narzeczonych. Zaręczyny w obecności rodziców są z pewnością uroczyste, ale bywają też źródłem dużego stresu, w dodatku nie ma wtedy mowy o elemencie zaskoczenia. Jednak nawet jeśli zdecydujemy się na zaręczyny tylko we dwoje, w dobrym guście jest poinformować wspólnie o tym rodziców. Często w takiej sytuacji aranżowane jest spotkanie obu rodzin, a narzeczony również powinien wtedy obdarować kwiatami przyszłą żonę i teściową.

Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego? Sprawdź ofertę pracowni jubilerskiej Inne Obrączki

Dodaj komentarz

Top