Jesteś tutaj
Strona główna > Offtopic > praca > Wir ślubnych przygotowań

Wir ślubnych przygotowań

W przygotowaniach przedślubnych każdy etap jest bardzo ważny. Szczególnie intensywny i pracowity okres zaczyna się parę miesięcy przed ślubem. W tym czasie ustala się najważniejsze szczegóły dotyczące dekoracji, strojów pary młodej, oficjalnie zaprasza się gości, załatwia się formalności urzędowe, kościelne, omawia się szczegóły samego przyjęcia. W tym momencie para młoda, a zwłaszcza przyszła panna młoda decyduje, jaka będzie oprawa całej imprezy. Z jakich źródeł można czerpać inspiracje? Gdzie szukać pomocy w tym zakresie?

Pomocne inspiracje

Inspiracje i dobre pomysły można znaleźć wszędzie. Kiedy kobieta dowiaduje się, że zostanie panną młodą, od razu zaczyna przeglądać różne portale weselne, gazety, konsultuje się z przyjaciółkami. Często pierwszą inspiracją staje się suknia ślubna. Kolor kreacji, ciekawy dodatek (np. kokardka), piękny materiał, jak koronka stają się motywem przewodnim dla kolejnych dodatków, dekoracji, zaproszeń ślubnych, wizytówek. Mechanizm może zadziałać również w drugą stronę. Inspirujące mogą być, wspomniane już zaproszenia. Gości powinno się zapraszać nawet do 4-3 miesięcy przed imprezą, aby mogli sobie wszystko odpowiednio zaplanować. Wybierając zaproszenia ślubne można wpaść w zachwyt. Oryginalne projekty, ciekawe motywy, jedne są bardziej eleganckie, inne kolorowe i śmieszne. Motyw zaproszenia może być powielony na wizytówkach, kartach menu, podziękowaniach dla gości, dekoracjach sali.

Koordynator w akcji

Czasami trudno jest się zdecydować, jeżeli wybór jest tak ogromny, a trendy zmieniają się w mgnieniu oka. W tych ostatnich tygodniach przed ślubem często okazuje się, że brakuje czasu na załatwienie tych wszystkich ważnych spraw. Dość popularne jest dzisiaj korzystanie z usług koordynatora ślubnego. Młoda para zgłasza się do firmy zajmującej się organizacją imprez i tam przydzielany jest konsultant, który pomaga w sprawach organizacyjnych. To bardzo wygodna usługa – firma udostępnia swoje kontakty, rabaty, dzieli się bogatym doświadczeniem. Konsultant doradza, przedstawia różne propozycje i pamięta o najdrobniejszych nawet szczegółach. Czasami brakuje pomysłów, inspiracji i osób, które zaangażowałyby się w przygotowania tak, jak para młoda. Osoba z zewnątrz może okazać się najlepszym pomocnikiem.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

Dodaj komentarz

Top