Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Upominki dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych

weseleCałkiem niedawno pojawił się w naszym kraju zwyczaj obdarowywania gości weselnych uroczymi drobiazgami. Ten stosunkowo nowy trend ma swoich zwolenników i przeciwników. Jak zawsze zresztą 🙂 Jedni uważają, że jest to wymysł młodych, moda zapożyczona z zachodu nie wnosząca do ceremonii zaślubin nic ważnego. Taki zbędny dodatek, wiążący się z dodatkowymi kosztami. Są także opinie, że to bardzo ładny gest ze strony pary młodej okazujący wdzięczność dla przybyłych gości. Nigdy nie zadowolimy wszystkich, to jest pewne. Wydaje mi się jednak, że drobny prezent dla gości weselnych to zdecydowanie miły gest, rozpoczynający wesele. Osobiście zawsze doceniam takie upominki będące wyrazem dopieszczenia swoich  gości przez gospodarzy.

Urocza roślinka

Urocza, maleńka sadzonka, którą będzie można posadzić po weselu, to słodki symbol nowej drogi życia, którą rozpocząć może każdy. Jest to podarunek, który można samemu wykonać w łatwy sposób, nie wymagający jakiś szczególnych zdolności. Wystarczy kupić maleńkie roślinki, przesadzić je do dekoracyjnych, doniczek lub innego naczynia jak choćby ozdobnym kieliszek. Nie jest to też drogie przedsięwzięcie, a taki delikatny akcent na pewno zostanie doceniony przez naszych gości.

Słodkie łakocie

Najpopularniejszą formą prezentów dla gości weselnych są lubiane chyba przez wszystkich cukierki. Warto jednak przyłożyć się do sposobu ich „podania”, bowiem  odpowiednio ułożone i opakowane mogą być bardzo efektywne. Zamiast rzucić je niedbale gdzieś koło talerzy lepiej pomyśleć nad innym sposobem wyeksponowania uwielbianych łakoci. Można na przykład zapakować je w dekoracyjne pojemniczki, słoiczki lub sakiewki nawiązujące do przewodniego motywu przyjęcia. Cukierki w roli prezentu cieszą się zazwyczaj dużym powodzeniem wśród gości.

Praktyczne foremki

Dwie foremki w kształcie serduszek z dołączonym liścikiem zawierającym podziękowania dla gości za ich przybycie, to bardzo elegancki sposób na upominek. Dodatkowo jest to przydatny gadżet, który będzie mógł zostać jeszcze wiele razy wykorzystany. Piekąc urocze ciasteczka, nasi Wasi weselnicy będą mieli dużo frajdy a przy okazji wspomną Was mile. Dobra energia przydaje się każdemu 🙂 Taki oryginalny podarunek, jest naprawdę niedrogi, a wygląda bardzo efektownie.

Lolipops, lolipops

Lizaki są przeurocze i zawsze kojarzą się z beztroskimi i szczęśliwymi latami dzieciństwa. Na weselnym stole będą wyglądać prześlicznie i wniosą radość i świeżość do doniosłego nastroju ceremonii. Oprócz tego, że na pewno ucieszą i małych i dużych weselników, będą stanowiły super dekorację. Można kupić gotowe lizaki, albo przygotować je samemu. Nie jest to bardzo skomplikowane wyzwania, a satysfakcje gwarantowana.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

2 thoughts on “Upominki dla gości weselnych

Dodaj komentarz

Top