Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Trafiony prezent dla fotografa

Trafiony prezent dla fotografa

fotoW dzisiejszych czasach robić zdjęcia może każdy. Ceny aparatów nie są już takie wysokie jak kiedyś. Każdy może założyć bloga, czy stronę na Facebooku gdzie sam mianuje się wybitnym fotografem. Jak dobrze, że istnieją jeszcze ludzie z pasją i talentem, których można określić mianem fotografa z prawdziwego zdarzenia. Najczęściej są to szczególne i wrażliwe osoby o pięknej duszy. Lubimy z nimi przebywać i podglądać gdy oddają się swojej pasji. Jeżeli w swoim gronie masz osobę, którą nazywasz artystą fotografem przeczytaj koniecznie tekst poniżej.

Prezent bezcenny

Zdjęcia robione są w rozmaitych warunkach. Istnieją miejsca w których ustawienie statywu to nie lada wyzwanie. Zdarza się, że teren, który z pozoru wydaje się prosty w rzeczywistości okazuje się pełen nierówności. Polskie drogi lubią przysparzać problemy, nie tylko kierowcom… Idealnym rozwiązaniem jest wtedy poziomica. Nie jest to wcale duży wydatek, wszystko zależy bowiem od rozmiaru. Dla naszego fotografa może zaś okazać się bezcenna…

Utrwalić dzieło

Wywoływanie zdjęć zdarza się nam co raz rzadziej. Najczęściej pozostają one zapisane na karcie pamięci z obietnicą wywołania ich w przyszłości. Nic jednak nie zastąpi papierowej odbitki, gdy fizycznie można dotknąć jej istoty. Jako, że większość osób zajmujących się fotografią umieszcza swoje zdjęcia głównie w Internecie, fajnym pomysłem jest tradycyjny album na zdjęcia z wybranymi papierowymi wersjami fotek. Taki prezent na pewno mile zaskoczy twojego artystę i być może zmobilizuje go do utrwalania swoich dzieł na papierze.

Klasyka

Postęp fotografii jest ogromny. Nie wszyscy jednak pamiętają jeszcze o jej początkach. Niektórym wydaje się, że lustrzanki i cyfrówki są od zawsze. Jeżeli chcesz sprezentować swojemu fotografowi odrobinę prawdziwej i niezastąpionej klasyki sprezentuj mu aparat analogowy! Trud włożony w każde wymarzone ujęcie, emocje przy próbie uchwycenia tej jedynej chwili, jedynego w swoim rodzaju uśmiechu lub błysku w oku i w końcu ten niepowtarzalny efekt sprawią mu wiele frajdy.

 Zostań top model

Jeśli fotograf jest dla ciebie szczególną osobą, albo chcesz by taką w przyszłości pozostał możesz stać się jego modelką. Sesja zdjęciowa z tobą w roli głównej to wspaniały pomysł na niezapomnianą randkę. Jeśli jesteście sobie bardzo bliscy możecie zaszaleć robiąc odważne fotki z odrobiną pikanterii.

Są także gadżety, na które szkoda po prostu wydawać pieniędzy. Jedną z takich rzeczy jest choćby ramka cyfrowa. Moda na nią przemija, nie robi już chyba na nikim większego wrażenia. Okazało się bowiem, że wbrew początkowemu szaleństwu jest to mało funkcjonalne urządzenie. Nie na miejscu będzie także album na zdjęcia, kupiony gdzieś w hipermarkecie, niedokładnie wykonany, ozdobiony kiczowatymi rysunkami. Trzeba pamiętać, że osoba zajmująca się fotografią ma zazwyczaj wysublimowany gust i dobry smak. Niewskazane jest więc pośpieszne i nieprzemyślane kupowanie prezentu w ostatniej chwili, możemy w ten sposób urazić kogoś dla nas ważnego.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

2 thoughts on “Trafiony prezent dla fotografa

Dodaj komentarz

Top