Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Plan Toys – kreatywne zabawki dla maluchów

Plan Toys – kreatywne zabawki dla maluchów

Jeszcze niedawno plastikowe zabawki święciły triumfy, dziś powoli odstawiamy je na półki, a naszym dzieciom staramy się zaproponować coś znacznie cieplejszego i bardziej ekologicznego.

vintage-1064260_1280Te wykonane z tworzyw sztucznych, nierzadko nieprzyjemnie pachną i nie posiadają wymaganych atestów, przez co są toksyczne i szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla dziecka. Do łask wracają za to zabawki drewniane, o wiele bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla małych rączek.

Zalety drewna

Kolorowe, lekkie i bezpieczne – tak można opisać zabawki z drewna. W przeciwieństwie do wielu plastikowych odpowiedników, te naturalne rozwijają u dziecka kreatywność i wspomagają jego psychiczny rozwój. Nie narzucają sposobu zabawy, bardziej zachęcają do samodzielnego poznawania świata – w końcu dziecko nie potrzebuje przecież mrugających, migoczących i hałaśliwych gadżetów by jego wyobraźnia działała.

Wielu osobom drewno może kojarzyć się wyłącznie z klockami, jednak rodzajów zabawek jest naprawdę dużo. Aby się przekonać, wystarczy przeszukać oferty sklepów internetowych, gdzie oferta jest naprawdę ogromna. Na przykład pod adresem www.bobomio.pl znajdziecie szeroką ofertę wiodących na rynku producentów i dystrybutorów drewnianych zabawek. Są wśród nich zabawki firmy Plan Toys, Janon lub Goki.

Jedną z popularniejszych firm produkujących zabawki z drewna jest Plan Toys. Firma korzysta tylko z jednego rodzaju drewna do produkcji produktów. Jest nim kauczuk. Najwyższej jakości farby i kleje są nietoksyczne i przyjazne dziecku. Dodatkowo można spokojnie powiedzieć, że jest to przedsiębiorstwo z tradycjami, ponieważ funkcjonuje na rynku już prawie 30 lat, cały czas zdobywając nagrody w Europie i Ameryce z innowacyjność i jakość wykonania.

Jakie wybrać zabawki?

Która dziewczynka nigdy nie marzyła o domku dla lalek? Najlepiej z kolorowymi mebelkami. Właśnie takie domki znajdziemy także wśród zabawek drewnianych! Producenci stworzyli specjalną linię pod nazwą PlanDollhouse. Dzięki temu można zakupić w rozmaitych stylach architektonicznych, ich odpowiednie wyposażenie i małe laleczki. Dziecko może umeblować domek według własnego gustu, bo wybór mebelków do każdego pomieszczenia jest ogromny. Poprzez odtwarzanie w nim znanych codziennych czynności, maluchy rozwijają swoje zdolności organizacyjne i jednocześnie uczą się o rolach rodzinnych i społecznych.

Ciekawą propozycją są również zabawki edukacyjne z drewna. Sam Plan Toys posiada wiele modeli takich zabawek, np. balansujące małpki, Arkę Noego lub sorter. Małpki i Arka są nieco podobne do siebie – obie kładą nacisk na połączenie zabawy z nauką. Ponadto uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, oraz ćwiczą koordynację ręka – oko u dziecka. Nieco inaczej wygląda gra sorterem. Jest to plansza zawierająca szesnaście klocków w czterech różnych kształtach i kolorach. Zadaniem dziecka jest umieścić klocuszki w odpowiednich otworach.

Dodaj komentarz

Top