Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Korporacyjni pracusie – czyli jaki prezent dla pracownika?

Korporacyjni pracusie – czyli jaki prezent dla pracownika?

pracaKorporacja przywodzi na myśl różne skojarzenia. Najczęściej nie są one zbyt pochlebne, bowiem praca w firmie tego typu to w powszechnej opinii przede wszystkim „długie godziny w pracy”, „rywalizacja”, „wyścig”, „sztywne reguły”, „gra pozorów”, „wysokie zarobki”. Epitetów wymieniać można bardzo wiele. Nie oddają one jednak wszystkich aspektów korporacji.

Często zapomina się o tym najważniejszym pierwiastku czyli o ludziach tam pracujących. Korpoludki to osoby, które spędzając dużo czasu w pracy mają wrogów i przyjaciół, lepsze i gorsze dni, wzloty i upadki są po prostu  zwyczajni. Dlatego też, jak chyba każdy z nas, bardzo lubią dostawać fajne prezenty. Z jakich ucieszyli by się najbardziej? Oto kilka ciekawych propozycji.

Korporacyjny t-shirt! 

Korporacyjni pracusie też mają poczucie humoru i to najczęściej wyszukane. Potrafią podejść do swojej pracy z dystansem i spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy. Nie zawsze są spięci i zestresowani. To naprawdę weseli ludzie. W szczególności poza firmą. Dlatego z całą pewnością do gusty przypadną im humorystyczne koszuli z dobrym tekstem.  Zabaw językiem może przynieść ciekawy efekt. Spojrzenie na rzeczywistość z zabawnej perspektywy. A może odrobina sarkazmu? W końcu jest on domeną ludzi inteligentnych, a osoby pracujące
w korporacji zdecydowanie do nich się zaliczają! Mi bardzo spodobała się koszulka z wymowny, napisem „Korpo Racja”:)

Książka

Na wszystko w życiu trzeba  umieć spojrzeć z przymrużeniem oka. Nie można traktować bardzo poważnie tego co nas spotyka, bo przyszłoby nam zwariować. Dobry humor to podstawa. Nikt nie jest idealny. Kto potrafi śmiać się z siebie i z innych jest ogromnym szczęściarzem. Maciej „Zuch” Mazurek posiadł tę niebywałą umiejętność. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami w wyśmienitej książce  „Król biurowej klasy średniej”. Jeśli nasz pracownik korporacji posiada odrobinę poczucia humoru to zdecydowanie musi ją przeczytać. Ten biurowy komiks to świetny prezent rozweselający.

Ten jedyny – kubek

Własny, ulubiony kubek to podstawa. Nawet najlepsza kawa, najbardziej pachnąca herbata i najsmaczniejsza gorąca czekolada nie smakuje dobrze wypita nie w swoim kubku. Jak w ogóle można pić z kubka innej osoby?! To jak zdrada z jednej strony. I forma kradzieży najważniejszego przedmioty z drugiej. A i z pewnością powód do nie lada kłótni.  Przyłapać kogoś z nie swoim kubkiem – skandal gotowy. Absolutnie każdy powinien mieć swój, jedyny w swoim rodzaju kubek. Inny niż wszystkie, szczególny, wyjątkowy, odjazdowy. Taki, którego nikt nam nie podbierze. Każdy bowiem będzie wiedział do kogo należy najfajniejszy kubek w korporacji.

Zabawka na biurko 

Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Lubimy się bawić i już?! Nie zawsze mamy na to czas, tym bardziej pracując w korporacji. Ale są takie rzeczy, o których się korpoludkom nawet nie śniło. Wykonując swoje obowiązki, bez konieczności zawalanie projektu, można się trochę rozerwać. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Otóż wcale nie. Taki choćby podręczny zestaw origami. Zajmie ręce, odpręży umysł, a jakie dzieła mogą z niego powstać. Genialny. Na pewno stanie się obiektem pożądania wszystkich pracusiów. Nieprawdaż?

Niebanalny kalendarz

Kalendarz, to także jeden z najważniejszych przedmiotów w firmie. Czas ma niebagatelne znaczenie. Terminów trzeba przestrzegać. Ale najważniejsze jest to, że taki kalendarz może pomóc przetrwać najtrudniejsze chwile. Gdy bowiem spojrzymy na niego i zobaczymy, że Święta już tuż, tuż i marzenie o kilku dniach wolnego staje się co raz bardziej realne jesteśmy w stanie znieść cały trud korporacyjnej roboty. I to z uśmiecham od ucha do ucha!

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

One thought on “Korporacyjni pracusie – czyli jaki prezent dla pracownika?

  1. U nas w pracy na gwiazdkę dostajemy zawsze bony na 300 zł do lokalnego sklepu spożywczego 🙂 dobre rozwiązanie i dla firmy (barter za całoroczne drobne usługi) i dla zadowolonych pracowników

Dodaj komentarz

Top