Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Jaki portfel wybrać dla eleganckiej bizneswoman?

Jaki portfel wybrać dla eleganckiej bizneswoman?

leather-walletElegancja i klasyka to podstawowe elementy stylizacji każdej bizneswoman. Przejawiają się one w głównym ubiorze oraz dodatkach, takich jak obuwie, torebka, pasek, a nawet makijaż czy fryzura. Dopełnieniem biznesowego, oficjalnego stylu są także i te elementy, które pokazywane są publicznie jedynie okazjonalnie. Takim detalem jest np. damski portfel. Nie jest bowiem stosowne, aby elegancko ubrana kobieta na spotkaniu biznesowym przekazywała swoją wizytówkę kontrahentowi, wyciągając ją ze sportowego, zapinanego na rzep portfela. Jeśli zatem szukacie pomysłu na prezent dla znajomej kobiety bizneswoman – żony, córki, mamy, siostry czy koleżanki, to elegancki portfel będzie z pewnością trafionym pomysłem. Okazji do jego zakupu z pewnością nie braknie – mogą to być urodziny, imieniny, jubileusz, Dzień Matki, święta Bożego Narodzenia, Dzień Kobiet, a nawet uczczenie awansu zawodowego.

Wielkość

Damski portfel, bez względu na to, jaką ilość rzeczy kobieta będzie w nim przechowywała, zawsze powinien być większy od tego, jaki pierwotnie zakładamy kupić. Trzeba wziąć poprawkę na to, że my, panie, prędzej czy później i tak włożymy do niego osobiste szpargały, małe karteczki z listą zakupów, paragony i sklepowe karty stałego klienta. Można założyć, że tym razem będzie inaczej, ale plany swoje, a życie swoje. Portfel musi zmieścić się do damskiej torebki, wygodny kształt to np. ten przypominający kopertówkę, czyli podłużny, z dużą liczbą kieszonek, przegród, zapewniających swobodne przechowywanie wszystkich kobiecych drobiazgów. Poza kształtem prostokątnym popularne są również portfele kwadratowe. Nie bez znaczenia jest też sposób złożenia portfela. Dla tych pań, które noszą wiele kart i wizytówek, lepsze będą portfele składane trzykrotnie (tri-fold) lub w harmonijkę. Cieńsze portfele składane są podwójnie (bi-fold).

Ile kieszonek? Jakie zapięcia?

Im więcej, tym lepiej. Obowiązkowe są, oczywiście, kieszonki na bilon, najlepiej podwójne, aby ułatwić wyszukiwanie monet. Jeśli właścicielka portfela posiada sporą liczbę banknotów, warto poszukać portfela z kilkoma przegrodami na pieniądze. Konieczne są również przegrody na karty bankowe, wewnętrzne kieszonki na wizytówki i pozostałe karty, np. sklepowe, usługowe. Praktyczna jest także tylna, wsuwana kieszeń, do której można schować paragon czy listę zakupów. Niemniej funkcjonalne są przezroczyste czy siateczkowe przegródki, sprawdzą się idealnie do przechowywania kart używanych najczęściej, można w nich też umieścić zdjęcia swoich bliskich.

Portfel damski, podobnie jak w przypadku kieszonek, powinien dysponować też sporą liczbą zapięć. Do najczęściej wykorzystywanych rodzajów zapięć należą: zamek, zatrzask, bigiel, magnes. Największe portfele, składane potrójnie i harmonijkowe, mają nierzadko 2 rodzaje głównych zapięć, np. na zamek i bigiel albo na zamek i zatrzask. Poza tym wyposaża się je dodatkowo w wewnętrzne zapięcia. Z czego wynika konieczność takiej ochrony w damskich portfelach? Z pewnością z tego, że zawartość portfela mogłaby się z łatwością zagubić w czeluściach torebki, gdyby nie te specjalne zapięcia. Z tego względu warto zwrócić uwagę na zapięcie kieszonki na monety, najlepsze będzie w jej przypadku zapięcie na zamek. Jest ono najbezpieczniejsze i najbardziej praktyczne, ponieważ uniemożliwia wysypywanie się bilonów.

wallets

Skóra zawsze w modzie

O estetyce i elegancji portfela, jak zresztą wszystkich elementów składających się na garderobę, decyduje jakość i solidność ich wykonania oraz wykorzystany materiał. Niezmiennie najlepszym wyborem będzie w tym zakresie zawsze gustowna skóra podkreślająca klasyczny charakter całej stylizacji. Poza estetyczną stroną spełnia ona też praktyczne funkcje. Skórzane portfele są wytrzymałe, wysoce odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, przetarcia, pęknięcia, nie odkształcają się tak łatwo. O staranności wykonania świadczy również jakość szwów. Muszą być one grube, równe, bez przerw w szyciu, niedopuszczalne są strzępiące się boki.

Kupując bliskiej nam kobiecie portfel, wybierzmy taki, który będzie kolorystycznie współgrał z jej ulubioną torebką lub innymi noszonymi przez nią dodatkami, np. butami. Najbezpieczniejsze, ale też i najbardziej eleganckie są neutralne kolory – czerń, brąz, granat, równie stylowa będzie czerwień. Chcąc przełamać stonowane barwy, wybierzmy portfel z kolorystycznie kontrastowymi przeszyciami. Takie właśnie modele damskich portfeli znaleźć można w naszym sklepie sklep-torebki.pl. W ofercie znajdują się portfele renomowanych producentów – Pierre’a Cardina, Harveya Millera oraz Valentiniego. Znane w świecie mody nazwiska są gwarancją najwyższej jakości produktu. Wszystkie portfele damskie zostały wykonane z naturalnej skóry – licowej lub lakierowanej, opatrzone stylowym logo producentów i zapakowane w ozdobne pudełko, które sprawi, że każdy portfel będzie idealnym pomysłem na prezent.

Źródła zdjęć: flickr.com, pexels.com

Dodaj komentarz

Top