Jak Wybrać Książkę Na Prezent?

Choć obecnie panuje przekonanie, że książki odchodzą do lamusa, a współcześni Polacy wolą oglądać telewizję i serfować w Internecie, to jednak książka jest wciąż jednym z pomysłów na prezent. Jednak wybór właściwej pozycji książkowej na prezent dla bliskiej osoby wcale nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy półki w księgarniach uginają się pod ciężarem rozmaitych propozycji dla czytelników – dla kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży.

Wybierając książkę na prezent przede wszystkim trzeba wiedzieć, czym dana osoba się interesuje oraz jakie gatunki literackie preferuje. Warto zaobserwować, jakie książki najchętniej czyta i jakie pozycje posiada już w swojej biblioteczce. Niefartem byłoby, gdyby się okazało, że wybrana przez nas pozycja na prezent stoi już od dłuższego czasu na półce bliskiej osoby i została już kilka razy przeczytana.

Jeżeli mamy duży problem z wyborem książki na prezent, wybierzmy się do księgarni, w której pracują wykwalifikowane i oczytane osoby, one doradzą nam, co wybrać. Jeżeli mimo to nie trafimy z prezentem książkowym, możemy wymienić go na inną pozycję, trzeba tylko zachować paragon.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się książki w wersji elektronicznej (e-booki). To dobry prezent dla osób, które prowadzą skomputeryzowany tryb życia. Jeżeli dana osoba woli słuchać niż czytać, warto zastanowić się nad zakupem audiobooka – książki w formie nagrania audio przeznaczonej do słuchania.

Książka na prezent dla mężczyzny

Wielu kobietom duży problem sprawia wybór odpowiedniej książki dla bliskiego mężczyzny. Jednak wybór książki na prezent dla mężczyzny wcale nie musi być trudny. Dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn cieszą się kryminały, thrillery, książki z niewielkim dreszczykiem emocji. Dla mężczyzn, którzy wolą dość silny dreszcz emocji polecane są horrory. Tego typu literatura dostarcza sporych emocji, a jej czytanie i rozwiązywanie zagadek kryminalnych to wspaniała rozrywka.

Mężczyznom żądnym wiedzy poleca się literaturę faktu, reportaże, dokumenty, poradniki.  Wielu mężczyzn chętnie sięga też po powieści fantastyczne, science fiction, komiksy.

Pamiętajmy jednak, by nigdy nie kupować książki osobie, która nie lubi czytać. Dając takiej osobie książkę w prezencie na pewno nie sprawimy jej radości i nie zachęcimy jej do czytania. W takiej sytuacji trzeba wybrać inny prezent.