Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Jak wybrać dobry prezent?

Jak wybrać dobry prezent?

shutterstock_286993082

Każdy z nas pragnie ofiarować bliskim osobom niepowtarzalne prezenty, by okazać jak bardzo są dla nas ważni. Jednak co roku, gdy zbliża się okres świąteczny odkładamy kupno prezentu na ostatnia chwilę. Kończy się to nerwami i nieprzemyślanymi zakupami w biegu. Co kupić i jak to zaplanować by dać najbliższym jak najwięcej radości?

Obecnie większość z nas żyje w ciągłym biegu, co oznacza, że najcenniejszą rzeczą jaką możemy ofiarować bliskim jest nasz czas. Oczywiście nasza uwaga nie zastąpi tradycyjnych prezentów jednak warto połączyć jedno z drugim. Jak to zrobić? Okazuje się, że jest to całkiem proste, wystarczy kupić bilety i wybrać się z rodziną do kina, teatru lub na koncert. Takie prezenty są najcenniejsze, ponieważ nic nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu.

Niekonwencjonalny prezent

Zamiast kupować synowi lub córce kolejną grę komputerową lub bezwartościowy drobiazg, pomyśl czy nie lepiej sfinansować im kurs językowy lub zajęcia capoeiry. Taki prezent nie tylko spowoduje, że oderwą się od komputera, ale również zdobędą nowe umiejętności, które mogą im się przydać w przyszłości.

Zawsze duży problem stanowi kupno prezentu dla współmałżonka. Co roku stajemy przed tym samym dylematem, co kupić by nie powielić pomysłu z ostatnich lat. Kupno krawatu czy kosmetyków nie jest dobrym pomysłem, ponieważ taki prezent na pewno nie sprawi, że naszej drugiej połowie szybciej zabije serce. Jeśli nasz prezent ma dać radość musi być wyjątkowy i przemyślany.

Warto wziąć pod uwagę niestandardowe pomysły takiej jak wspólny wyjazd na weekend do spa. W takim miejscu nie tylko można przyjemnie spędzić czas, ale również podreperować nadszarpnięte zdrowie. Basen, sauna, masaże a na koniec dnia wspólna kolacja, tak powinien wyglądać wyjątkowy prezent.

Samodzielnie przygotowany prezent

Fajnym i osobistym pomysłem na podarunek jest ofiarowanie własnoręcznie wykonanych przetworów. Gwarantuje, że kilka słoików domowej roboty dżemów lub powideł sprawi ogromną radość obdarowanemu. Przetwory umieszczone w specjalnych ozdobnych słoikach prezentują się doskonale. Klasyczne słoiki też można udekorować by wyglądały wyjątkowo.

Warto zadbać by znalazły się na nich naklejki z dedykacją urodzinową i opisem tego, co znajduje się wewnątrz. Druk etykiet nie stanowi problemu, wystarczy znaleźć w internecie drukarnię, która się w tym specjalizuje. Mało który prezent sprawi bliskim tyle radości, co samodzielnie wykonane domowe przetwory.

Dodaj komentarz

Top