Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > Gwiazdki na Gwiazdkę

Gwiazdki na Gwiazdkę

Przed nami gorący okres prezentowy- czyli Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie, jak co roku klimat świąteczny pojawił się w sklepach i w telewizji już w połowie listopada. Większość z nas podchodzi do tego sceptycznie, jednak przyznać musimy, że jest to już, swego rodzaju, tradycja. Niemniej jednak pojawia się pytanie: czy to co oferują nam galerie i reklamy, coś co może być powielane w wielu egzemplarzach ma jakąkolwiek wartość? czy też lepiej trochę się jednak wysilić i zdecydować się na coś bardziej wyszukanego? I czy to kwota wydanych pieniędzy świadczy o prawdziwej wartości prezentu ?

Prezenty dla najmłodszych

Jeśli chodzi o świąteczny podarunek dla dziecka, to z tym, tak naprawdę nie powinno być problemu. Maluchy chętnie dzielą się swoimi marzeniami, które często mogą pokrywać się z możliwościami finansowymi rodziców/ dziadków/ cioć i wujków. Zazwyczaj wszystko zależy od mody, czyli co mają już koledzy i koleżanki, albo co reklamują w telewizji. Zwróćmy uwagę na fakt, iż propagowane produkty (generalnie zabawki) są znanych już marek, przez co, ceny mogą być naprawdę kolosalne. Da się to ominąć w dość prosty sposób. Mianowicie w wielu sklepach, w tym internetowych, trafmy na zamienniki. I tak ,lalka z ulubionej bajki kosztować będzie kilkakrotnie mniej aniżeli taka sama, ale bez ,,metki”. Nasze pociechy nie zobaczą różnicy, za to poczują ją nasze kieszenie. Starsze dzieci mają już zazwyczaj swoje zainteresowania i w tym kierunku warto się udawać. Dobrym prezentem na gwiazdkę/ mikołajki będą ubrania, jednak tutaj, albo musimy znać idealnie gust młodego człowieka, albo po prostu wspólnie wybrać się na świąteczne zakupy. Unikniemy wtedy rozczarowania i niepotrzebnej złości.

Podarunek od serca

Żyjąc w ciągłym pośpiechu zapominamy cieszyć się dniem codziennym, nie mamy czasu na obdarowywanie najbliższych niespodziankami, które nie muszą być ani drogie, ani specjalnie fantazyjne. Zwykły spacer, samodzielnie przyrządzona kolacja, czy wyjście do kina może sprawić więcej przyjemności, niż drogi podarunek, który często bardziej krępuje i sprawia, że odbiorca czuje się zobowiązany do rewanżu, na który być może go nie stać… a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Ponadczasowe i najbardziej wartościowe są podarunki od serca, nie takie, po które wystarczy wybrać się do sklepu, albo zamówić w Internecie, ładnie przyozdobić i mieć ,,problem” z głowy. Jeśli wykonamy coś sami, włożymy w swoje dzieło trochę trudu, może wyjść coś wspaniałego, co najbardziej ucieszy. Bo takiego prezentu nigdzie indziej, ani od nikogo innego nie można dostać. Będzie z pewnością idealną pamiątką na długie lata.

Święta, to idealny czas, na to, byśmy mogli odgrzebać swoje talenty. Każdy z nas ma jakiś. Umiesz gotować? Przygotuj pyszne przetwory. Szydełkujesz? Zrób sweter, szalik, rękawiczki. Jeśli ładnie malujesz stwórz portret, pejzaż, cokolwiek, byleby wykonane Twoją ręką. Pomysłów jest mnóstwo, wystarczą dobre chęci. Można napisać szczery list, odtworzyć wspólną przeszłość w formie pisemnej, wizualnej, podarować własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami.

Pamiętaj, że tak naprawdę nie liczy się to ile wydasz pieniędzy, bo najlepsze prezenty nie mają ceny…

Dodaj komentarz

Top