Jesteś tutaj
Strona główna > Prezenty > 3 kreatywne pomysły na świąteczny prezent

3 kreatywne pomysły na świąteczny prezent

prezentŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Większość z nas już myśli o świątecznych prezentach, które przyniosą radość najbliższym. Co wybrać ukochanej osobie? Kolejną książkę, ulubione perfumy, najnowszą płytę znanego zespołu? A może podarować wspomnienia? Oto 3 kreatywne pomysły na świąteczny prezent.

Wśród świątecznych prezentów największą popularnością cieszą się sprawdzone i powtarzane z roku na rok podarunki. Należą do nich ubrania, kosmetyki, książki, a czasami sprzęt elektroniczny. A gdyby tak poszukać czegoś nietuzinkowego, co sprawi, że tegoroczny prezent będzie niezapomnianym przeżyciem?

1. Fotoksiążka lub fotokalendarz

Jednym z pomysłów na kreatywny, świąteczny prezent jest podarowanie wspomnień. W tym przypadku idealnym podarunkiem będzie stworzona przez nas fotoksiążka lub fotokalendarz. W dobie cyfryzacji większość z nas robi mnóstwo zdjęć cyfrowym aparatem fotograficznym, a fotografie przechowuje na komputerze lub dysku zewnętrznym. Rzadko wywołujemy zdjęcia, modne kiedyś rodzinne albumu od dawna świecą pustkami, a spędzone wspólnie chwile odchodzą w niepamięć. A gdyby tak stworzyć fotoksiążkę i zamieścić w niej wybrane fotografie z całego roku wspólnych przeżyć? A może praktyczny fotokalendarz, który przez kolejny rok nie tylko będzie przypominał o spędzonych wspólnie chwilach, ale także będzie zawierał wszystkie najważniejsza daty, o których warto pamiętać.

2. Escape room

Innym pomysłem na świąteczny prezent jest podarowanie przeżyć, którymi będzie można podzielić się z innymi. Takich doświadczeń może przynieść popularna zabawa escape room. Zasady są banalnie proste – w grze bierze udział zazwyczaj od 4 do 6 osób. Grupa zostaje zamknięta w prawdziwym pokoju, z którego (w określonym czasie, najczęściej 45-60 minut) trzeba się wydostać. Jednak nie jest to takie proste! Aby tego dokonać należy zapoznać się z opisem pokoju, wytężyć umysł, pochwalić się umiejętnością logicznego myślenia i rozwiązać szereg zagadek oraz łamigłówek, które wskażą kod lub klucz do drzwi. – W całej zabawie najważniejsza jest grupowa współpraca. Refleks, spostrzegawczość i kreatywność to z pewnością te cechy, które pomogą w rozszyfrowaniu zagadki i ułatwią odgadnięcie szyfru. Emocje niekiedy sięgają zenitu, a narzucony przez nas limit czasowy potęguje odczucie niezapomnianych przeżyć – mówi Fryderyk Gajewski, twórca Captivity.pl – escape room & escape game w Warszawie.

3. Skok ze spadochronem

Wspomnienia są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Kolejnym pomysłem na prezent mogą być nowe emocje, które na długo zostaną w pamięci obdarowanej osoby. Takich doznań może przynieść skos ze spadochronem. Ale uwaga – pamiętaj, aby podarować to komuś, kto nie ma lęku wysokości i z chęcią skorzysta z prezentu. Dodatkowo, warto taki wyczyn nagrać lub zachować na zdjęciami. Firmy organizujące skoki ze spadochronem oferują od razu pełen pakiet usług dodatkowych – nakręcą film, zrobią zdjęcia, wszystko ubiorą w ładną otoczkę, aby osoba biorąca udział w tym niecodziennym wydarzeniu mogła dłużej cieszyć się towarzyszącymi emocjami i wspomnieniami. Taki podarunek będzie kosztowny, jednak czego się nie robi dla ukochanej osoby?

Święta to wyjątkowy czas, dlatego warto pomyśleć o wyjątkowym prezencie, szczególnie dla osoby, na której bardzo nam zależy i którą chcemy uszczęśliwić na dłużej. Bez względu na to czy wybierzemy prezent materialny, czy zdecydujemy się na dostarczenie emocji, pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby obdarowywana osoba ucieszyła się z przygotowanej przez nas niespodzianki.

Magda
Wszyscy wiemy że nie tak łatwo wybrać prezent dla znajomego lub ukochanej osoby, szczególnie jeżeli ma to być coś wyjątkowego. Mam nadzieje, że moje artykuły pomogą Wam w tych poszukiwaniach i coś dobrego z mojego bloga wyniesiecie.

Dodaj komentarz

Top